Pitný režim aneb co se děje v našem těle při nedostatku tekutin?


Ne nadarmo se říká, že voda je základem našeho života. Málokdo si uvědomí, že voda tvoří 60 – 70 % našeho těla, to znamená, že člověk, který váží okolo 70 kg, má v sobě 40 – 50 litrů vody. Přes toto množství jsme však na ztrátu vody velice citliví a její nedostatek je pro organismus daleko nebezpečnější než nedostatek potravy. Voda je potřebná pro naši látkovou výměnu a správné fungování všech orgánů.

Příjem tekutin je velmi individuální, každý má jiný metabolismus. Minimum by měl být alespoň 1,5 l u dospělého člověka, v horkých dnech a při větší fyzické aktivitě (sportu i namáhavé práci) je potřeba pít ještě víc. Ideální je tekutiny doplňovat plynule po celý den. Hodně tekutin obsahuje taktéž ovoce a zelenina.

Nejdůležitější je konzumovat čistou neperlivou vodu. Dále můžeme střídat pramenité či slabě mineralizované vody, doplnit citronem či jiným citrusem, zředit ovocnou či zeleninovou šťávou. 

Velkou chybou lidí, kteří se snaží hubnout nebo udržovat přiměřenou hmotnost je, že často v nápojích přijímají zbytečně velké množství energie. Sladké nápoje obsahují v podobě cukru tzv.prázdné jouly, které nedodají do těla nic jiného než prázdnou energii. Je tedy nutno podotknout ,že pokud chcete být zdraví a v kondici je čistá voda pro vás správná volba. Dokáže čistit buňkya udrží vaši pokožku pružnou a hydratovanou, a tak si hlídejte svůj pitný režim, zvláště v letním období.

Jak spočítat individuální potřebu tekutin?

Váha v kg x 0,035= vaše optimalní množství tekutin na den v litrech.

Co se děje v těle při nedostatku tekutin?

1. Zhoustne krev, čímž se zhorší prokrvení orgánů a také jejich okysličení. Cítíme se malátní, klesá celková výkonnost.
2. Naše ledviny jsou přetížené, protože vylučují příliš koncentrovanou moč. Zvyšuje riziko tvorby močových kamenů a zánětu močových cest. Při velké dehydrataci organismu může dojít i k selhání funkce ledvin.
3. Při namáhavé práci nebo vytrvalostním sportu může nedostatek tekutin způsobit selhání termoregulace.
4. Velké ztráty tekutin během několika hodin mohou způsobit vážné poškození organismu.
5. Při nedostatku tekutin se zvyšuje koncentrace různých toxinů a odpadních látek v těle a dochází k zakyselení organismu.

Chcete detoxikovat, alkalizovat a zároveň i energeticky nabít svůj organismus?


Chcete detoxikovat, alkalizovat a zároveň i energeticky nabít svůj organismus? - náhled

Doporučuji procházku v hezkém počasí. Nejlépe na louku, kde si natrháte nekvetoucí mladé kopřivy a celé pampelišky (listy, květy, kořen). Smíchejte 2:1

Vše dobře opláchnete a uděláte smoothie. Sama jsem byla překvapená, jak dobře chutná a výsledek Vás mile překvapí.

Jak kopřiva, tak i pampeliška blahodárně působí na celý organismus, a jsou ideální pro jarní očistu.

Kopřiva zbaví tělo odpadních látek, působí podpůrně na lymfatický systém a ledviny - je silně močopudná, rozpouští ledvinové kameny.

Pampeliška pomáhá tělo zbavovat jedů a toxinů, snižuje krevní tlak, hladinu cholesterolu v krvi i hladinu krevního cukru.

V pampeliškových listech najdete vitamíny A, B, C, D a betakarotén , jsou zdrojem vápníku, křemíku, železa a draslíku. Omlazují pleť, čistí ledviny, játra a zlepšují trávení.

Jen nezapomeňte, že sbírání bylin má také své zákony. Sbírejme bylinky šetrně a s láskou, nejsou tady jen pro nás. Slouží i ostatním. Nejlépe do proutěné nádoby ne do igelitových sáčků.
A hlavně takové množství, které stačíme zkonzumovat.

Začala sezóna kopřiv, vyzkoušejte jednoduchou detoxikaci těla


Až vykoukne sluníčko a v přírodě uvidíte kopřivy, natrhejte si nekvetoucí MLADÉ KOPŘIVY a uvařte si z nich odvar, který popíjejte v průběhu dne. Měl by se pít teplý, takže můžete přechovávat v termosce. Tato detoxikace ZDARMA má velmi pozitivní účinky na očistu krve. 
Stačí utrhnout 15 kousků kopřiv, zalít 1l převařené vody a nechat krátce vyluhovat.

Kdo je velmi obézní a hodně unavený, může zesílit očistný program tím, že bude pít čaj ZEMĚŽLUČ. Ráno na lačno a večer před spaním. Tuto očistu doporučuji provádět 3 týdny.
Z hlediska čínské medicíny je zeměžluč velmi silná bylina harmonizující solar plexus (naše já). 
Naše psychika totiž velmi úzce souvisí se zanesením jater. Zeměžluč nás dostane rychle do pohody, protože má silnou detoxikační schopnost.

Uvidíte, že tato krátká očista spojená s doplněním živin Vám dodá energii a vitalitu. Bude se cítit velmi dobře fyzicky i psychicky!!

Začala sezóna kopřiv, vyzkoušejte jednoduchou detoxikaci těla - náhled

Co dokáže pšenice


Co dokáže pšenice - náhled

Nadměrná konzumace pšenice….cesta k celiakii a různým onemocněním

Je to obilovina, kterou konzumuje evropská civilizace v nadměrném množství.

Po mnoho generací byla šlechtěna, aby měla ty nejlepší vlastnosti a tak jsme získali potravinu, která má vysokou kvalitu a je vskutku komplexní.

Bohužel v dnešní době došlo k tomu, že je drastickým způsobem zpracována na potravinu zvaná „bílá mouka“. Je oddělen klíček a vrchní vrstva zrna. To nejcennější z hlediska výživy.

Je výhodná pro dlouhodobé skladování, ale je způsobem zpracování ochuzena o minerály, vitaminy, enzymy a důležitou vlákninu.

Zůstává jen škrob a lepek. Díky nadměrnému množství těchto látek dochází k tvorbě hlenu, který se potom usazuje v různých orgánech. Velmi poškozuje střevo a dochází k onemocnění celiakie.

Mnoho lidí trpí onemocněním kloubů, únavou. Nemusí mít jěště alergickou reakci, ale jsou lepkem hodně zanesení. Poznají úlevu, když odlehčí stravu a omezí konzumaci lepku.

V poslední době se nadměrné konzumaci glutenu (lepku) přisuzují i velmi závažná onemocnění.

Na obrázku můžete vidět měření, kde změnou stravy (pouze bezlepková) dochází k ozdravení metabolického věku o několik let a klientka se cítí vitálnější, plná energie.

 

Máte na nás dotaz nebo chcete poradit?

Nejrychlejší cestou, jak můžete získat kontrolu nad svým zdravím, je kontaktovat nás ve všedních dnech mezi 8:00 až 18:00 hodinou na čísle +420 777 677 541 nebo e-mailem na adresu info@dline-fit.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace